У Байдена пояснили, чому Німеччина "гальмує" з постачанням "Леопардів" до України

Німеччина працює над власним процесом щодо танків Leopard. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю координатора стратегічної комунікації Білого дому з питань національної безпеки і оборони Джона Кірбі "Голосу Америки".

“Ми знаємо, що Німеччина працює над власним процесом щодо Leopard, які є чудовими танками, дуже потужними, не вимагатимуть від українців надмірної кількості підготовки, якщо Німеччина захоче рухатися в цьому напрямку. Але це питання є ключовим. Це є рішення Німеччини”, - сказав Кірбі.

Він також наголосив, що партнери не штовхають та не вмовляють надати Leopard Україні.

"Ми хочемо, щоб країни давали те, що вони можуть, коли вони можуть і де вони можуть, і в тому розмірі та масштабі, які їх влаштовують. І це вирішувати Німеччині", - сказав представник Білого дому.

За його словами, Німеччина збільшила свої внески, які вона почала робити ще на початку війни, і нині є "одним із провідних у світі донорів України з точки зору саме фінансової допомоги", а союзники це "високо цінують".

"Ми вважаємо, що важливо, щоб кожна нація, яка може підтримати Україну в її захисті, робила це саме зараз. Однією з критичних потреб Збройних сил України цієї зими і, ймовірно, навесні буде бронетехніка. Через види бойових дій, які вони ведуть на Донбасі, українці мають реальну потребу у додаткових танках", - сказав Кірбі.

Нагадаємо, раніше міністри закордонних справ країн Балтії закликали Німеччину негайно забезпечити Україну танками Leopard 2. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті