У Бахмутській громаді перейменували понад 130 вулиць з російськими назвами

Понад 130 вулиць та провулків перейменували у Бахмуті та населених пунктах громади у рамках виконання закону про декомунізацію. Відповідне розпорядження підписав голова МВА Олексій Рева.

Напередодні місцеві чиновники анонсували 133 об’єктів топоніміки, які підлягали перейменуванню. Мешканцям запропонували три варіанти, як вони можуть взяти участь у голосуванні за нові назви.

"Перший - електронна Google-форма. Другий - осередки підтримки бахмутян по всій країні. Це для тих, хто не має комп'ютера, телефону. Вони могли в осередках заповнити пропозицію в паперовому вигляді. Ще була електронна пошта, куди людина надсилала пакет документів або пропозицію відповідно до вимог обговорення", - каже начальниця відділу внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Людмила Бондарєва.

За результатами голосування перейменували 106 вулиць, провулків та інших об'єктів топонімії у самому Бахмуті та 27 – у прилеглих населених пунктах знищеного міста.

Зокрема, вул. Ватутіна стала вул. Героїв Небесної Сотні, вул. Горького — вул. Олекси Тихого, вул. Ентузіастів — вул. Авдіївська. Замість вул. Гагаріна тепер є вул. Затишна, вул. Рабкоровська змінила назву на вул. Журналістів, а вул. Ломоносова — на вул. Європейська.

Як повідомлялося, у Костянтинівці та навколишніх селах "декомунізували" ще понад 170 вулиць і провулків.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.05.2026
11:09

«Перспектива мирної угоди залишається такою ж віддаленою, як і на початку конфлікту». Західні ЗМІ про Україну

Європейці все більше розуміють, що між Україною та Росією існує фундаментальна несумісність інтересів та цілей, і єдино розумний курс — продовжувати підтримувати Україну та не допустити перемоги Росії військовими чи політичними засобами
Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Всі статті