У 2025 році зменшилася кількість дітей з тимчасово окупованої території, які приєднались до української системи освіти

Про це в програмі Укрінформу «Є розмова» повідомила освітній омбудсмен Надія Лещик.

"За різними даними на тимчасово окупованих територіях перебуває близько 600 тисяч дітей. В цьому навчальному році до української освіти приєднувалося 44 тисячі, в минулому – 56 тисяч дітей. Ми бачимо за рік різкий спад", - сказала вона.

За словами Лещик, дітям з ТОТ стає все важче виїжджати на контрольовану урядом територію.

"Перша причина в тому, що навчання в українських школах - це небезпека для життя і здоров’я як учнів, так і батьків. ...Працюють освітні центри «Україна – Донбас», «Крим – Україна», які приймають цих дітей, опікуються цими дітьми, - можливо, цих центрів недостатньо. Ми можемо їх більше створити. Також є громадські організації, які допомагають цим дітям. Але таких дітей, які приїжджають, усе менше і менше. Наразі це "квиток в один бік": якщо вони виїжджають сюди, вони вже не зможуть повернутися на ту територію, поки вона не буде деокупована. Також це великі фінансові витрати: сім’я повинна мати кошти для того, щоб ця дитина мала виїзд - зрозуміло, що через інші країни. І тому таких дітей стає все менше і менше"- зауважила освітній омбудсмен.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Всі статті