Твори мистецтва з київського музею Ханенків передали на зберігання до Королівського замку у Варшаві

Королівський замок у Варшаві прийняв на зберігання 38 найцінніших творів із колекції Музею Ханенків в Києві, які  покажуть на виставці. Про це повідомляє "Наш вибір".

«Пані та панове, ми прийняли нових біженців з України. Цього разу це твори мистецтва з Художнього музею в Києві», – сказав директор Королівського замку у Варшаві професор Войцех Фальковський  на пресконференції, присвяченій передачі у стіни замку 38 експонатів з колекції Музею мистецтв імені Варшаві Богдана і Варвари Ханенків у Києві.

Колекція, привезена до Варшави, містить найцінніші твори мистецтва, які раніше не демонструвалися в Польщі. Їх привезли сюди на прохання дирекції Художнього музею Ханенків в Києві, який сильно постраждав під час російських обстрілів столиці України.

У жовтні минулого року біля Музею Ханенків розірвався снаряд. Від вибуху постраждав фасад. Працівники музею зіткнулися з необхідністю вберегти колекцію. На їхній заклик про допомогу відгукнулося керівництво Королівського замку у Варшаві, яке виступила з ініціативою прийняти колекцію під час війни. Було також домовлено, що ця унікальна колекція стане доступною для польських дослідників мистецтва та науковців, а також для широкого загалу. Роботи, прийняті на тимчасове зберігання, будуть показані на виставці, яку Королівський замок планує відкрити у 2024 році.

«Це вже третя група предметів, отриманих Польщею від України, яку, як ми знаємо, було втягнуто в жорстоку війну, розпочату Росією. Ця війна є також є війною за культуру та ідентичність. Сам Путін заявив, що української ідентичності та культури не існує, а тому він нищить українські культурні інституції. Вже 1400 з них зазнали пошкоджень, третина з яких повністю знищена. Під обстріли потрапив і Художній музей, який вирішив передати для зберігання та експонування 38 своїх найвідоміших творів, що становлять найбільшу та найціннішу колекцію нідерландського, італійського та іспанського мистецтва в Україні. Один із снарядів впав прямо перед будівлею і розбив усі вікна, що змусило всіх усвідомити, наскільки ця загроза неминуча», – прокоментував Міністр культури Польщі Пйотр Глінський.

Зали Музею Ханенків у Києві станом на зараз. Фото - "ОстроВ".

Він додав: «Польсько-українські стосунки розвиваються добре, у нас давно не було такої хорошої атмосфери. Я сподіваюсь, що ми цього ніколи не змарнуємо і що Путін прорахувався. Хотів знищити, а збудував. Мимоволі збудував, щось добре і прекрасне, виразом чого є те, що польська (і не тільки польська) публіка зможе оглянути ці прекрасні твори мистецтва у Королівському замку у Варшаві».

У колекції, привезеній до Варшави, особливу цінність має «Портрет Станіслава Августа в одязі Генріха IV» Елізабет Віже-Лебрен, написаний у 1797 році в Санкт-Петербурзі і є одним з двох останніх зображень короля. Полотно ніколи раніше не виставлявся в Польщі.

Привезли до замку також «Архітектурне капричіо з руїнами храму» Бернарда Беллотта (відомого також як Каналетто) та «Вид із водоспадом» Жана-Батіста Пільмана, художника, який працював у Станіслава Августа під час модернізації інтер’єра замку.

Разом з ними до Варшави передали картини італійських майстрів епохи Відродження та бароко, зокрема, Якопо дель Селлайо, Джованні Франческо Барб’єрі тощо.

Твори мистецтва у Королівському замку у Варшаві.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті