"Це не Росія, це не Пекін": литовський дипломат назвав кроки, завдяки яким Україна може отримати запрошення до НАТО на липневому саміті

Україна все ще може отримати запрошення до НАТО на липневому саміті у Вашингтоні, але для цього потрібно докласти більше зусиль й зробити конкретні кроки. Про це заявив литовський дипломат, ексзаступник міністра закордонних справ Литви Жиґімантас Павільоніс в інтервʼю "Голосу Америки українською", опублікованому 28 травня.

"Як казав Джеймс Бонд, ніколи не кажи ніколи. Треба боротися до останного. Я був заступником міністра закордонних справ, був присутній на тих самітах НАТО. Іноді ми ухвалювали рішення о шостій ранку. Ніколи не здавайся. Це не Росія, це не Пекін. Наші союзники - це демократичні країни, які дуже чутливі до програшів у війні. Вони не хочуть, щоб Україна перетворилася на ще один Афганістан. Вашингтон не може цього допустити, тому що демократії як пріоритету зовнішньої політики США прийде кінець. Американське лідерство закінчиться, і не лише в нашому регіоні, а і всюди. В Латинській Америці, в Африці, в Азії та Тихоокеанському регіоні. Я не думаю, що Україна використала весь свій потенціал у цій лобістській грі. Відправляйте своїх парламентарів, робіть це разом зі своєю опозицією, не бійтеся демонструвати совї відмінності. Це те, що подобається американцям. Коли відмінності працюють на спільну мету. Коли ліві та праві працюють разом. Відвідайте кожен штат, звертайтесь до своєї бізнес-спільноти та просіть нашу бізнес-спільноту... Насправді я навіть не бачу, чому Україна не може досягнути цього. Працюйте на цей результат. І навіть якщо у вас не все вийде на Вашингтонскому саміті НАТО, ми, литовці, як ніхто це знаємо... Ми вели ці битви до останнього кожного саміту", - сказав Павільоніс.

Раніше повідомлялося, що Зеленського попросили не вимагати від НАТО "неможливого" й не звертатися з питанням членства України цьогоріч.

Статті

Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Всі статті