"Це не Росія, це не Пекін": литовський дипломат назвав кроки, завдяки яким Україна може отримати запрошення до НАТО на липневому саміті

Україна все ще може отримати запрошення до НАТО на липневому саміті у Вашингтоні, але для цього потрібно докласти більше зусиль й зробити конкретні кроки. Про це заявив литовський дипломат, ексзаступник міністра закордонних справ Литви Жиґімантас Павільоніс в інтервʼю "Голосу Америки українською", опублікованому 28 травня.

"Як казав Джеймс Бонд, ніколи не кажи ніколи. Треба боротися до останного. Я був заступником міністра закордонних справ, був присутній на тих самітах НАТО. Іноді ми ухвалювали рішення о шостій ранку. Ніколи не здавайся. Це не Росія, це не Пекін. Наші союзники - це демократичні країни, які дуже чутливі до програшів у війні. Вони не хочуть, щоб Україна перетворилася на ще один Афганістан. Вашингтон не може цього допустити, тому що демократії як пріоритету зовнішньої політики США прийде кінець. Американське лідерство закінчиться, і не лише в нашому регіоні, а і всюди. В Латинській Америці, в Африці, в Азії та Тихоокеанському регіоні. Я не думаю, що Україна використала весь свій потенціал у цій лобістській грі. Відправляйте своїх парламентарів, робіть це разом зі своєю опозицією, не бійтеся демонструвати совї відмінності. Це те, що подобається американцям. Коли відмінності працюють на спільну мету. Коли ліві та праві працюють разом. Відвідайте кожен штат, звертайтесь до своєї бізнес-спільноти та просіть нашу бізнес-спільноту... Насправді я навіть не бачу, чому Україна не може досягнути цього. Працюйте на цей результат. І навіть якщо у вас не все вийде на Вашингтонскому саміті НАТО, ми, литовці, як ніхто це знаємо... Ми вели ці битви до останнього кожного саміту", - сказав Павільоніс.

Раніше повідомлялося, що Зеленського попросили не вимагати від НАТО "неможливого" й не звертатися з питанням членства України цьогоріч.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті