Це були б не переговори, а капітуляція всього вільного світу: Кучма не очолив би делегацію переговорників з Росією

Другий президент України Леонід Кучма заявив, що не став би очолювати делегацію переговірників з Росією. Таку відповідь на питання про те, чи очолив би він українську делегацію на переговорах з Росією, навіть якби вони не були переможними, Кучма дав в інтерв'ю японському новинному агентству Kyodo News, - пише NV.

«Ні, я не був би готовим очолювати нашу делегацію на таких переговорах. По-перше, український закон виключає можливість перемовин з нинішньою російською владою. Та навіть якщо б не було такої заборони, ці перемовини наразі неможливі, тому що немає їхнього предмету. Про що домовлятися? Україна має мирний план Президента Зеленського з десяти конкретних пунктів. І подивіться натомість, що має Росія. Її „переговорна позиція“ така: в них має залишитися не тільки все, що вони загарбали, а й українські землі, на які наші воїни не пустили їхній чобіт, але росіяни все ж таки нахабно внесли їх до своєї „конституції“», — сказав він.

Кучма також нагадав абсурдні вимоги Росії на початку війни, такі як «демілітаризація» та «денацифікація», які, за його словами, прикривають бажання Кремля здійснити «деукраїнізацію».

«Тобто Росія вимагає, щоб ми визнали свою відмову від власної автентичності і права обирати свій шлях, а також законність з її боку початку агресивної війни і окупації наших земель», — зазначив другий президент України.

Він наголосив, що це були б не переговори, а капітуляція.

«І не лише наша — а й усього вільного світу, усього усталеного глобального порядку. Тому що це означало б запрошення до подальших агресій і самої Росії, і її спільників по авторитарному табору, який вже називають „віссю зла“», — додав Кучма.

Він також сказав, що Росія не хотіла б бачити його за переговорним столом, тому що росіяни вважали його вкрай незручним перемовником «під час моїх перемовин з їхніми маріонетками».

Нагадаємо, що Леонід Кучма з червня 2019 року очолював українську делегацію в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації в Донбасі. У липні 2020 року Кучма вийшов зі складу ТКГ.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті