Третина українських шкіл готові до офлайн навчання – Монастирський

До 30% шкіл в Україні готові до початку нового навчального року в офлайн-режимі з погляду безпеки та наявності укриття. Про це заявив глава МВС Денис Монастирський в ефірі всеукраїнського телемарафону.

За його словами, точна кількість з'ясується "ближче до Дня незалежності, щоб розуміти, скільки шкіл почнуть навчання офлайн, з виходом дітей безпосередньо до класів".

Денис Монастирський сказав, що міністерство закріпило за кожною школою відповідального рятувальника у регіоні.

"Це буде не один рятувальник на кілька шкіл, а конкретна особа – конкретне прізвище, яке має відповідати за те, як готова чи не готова школа до нового навчального року. Власне, за нашими оцінками, вже підходить до 30% готовності шкіл по всій Україні ", - заявив міністр.

У частині шкіл країни новий навчальний рік розпочнеться, за словами Монастирського, в онлайн-режимі – зокрема, у тих регіонах, де ведуться активні бойові дії.

У тилових регіонах країни – зокрема, у Львівській, Тернопільській, Закарпатській областях, ведеться підготовка до офлайн-навчання.

"Ми там маємо велику кількість ВПО, серед яких багато дітей, які підуть до школи. Тому там якраз іде підготовка по готовності укриття у школах. Це можуть бути відповідно оснащені підвали, або перші поверхи шкіл, але за умови їхнього правильного оснащення", – сказав голова МВС.

За його твердженням, ДСНС вже давно "надали рекомендації, конкретні схеми та приклади, як це має виглядати".

"Сьогодні органи самоврядування працюють над тим, щоби це можна було забезпечити", - заявив Монастирський.

Глава МВС зазначив, що сільські школи у тилових регіонах країни знаходяться у дещо гіршому стані з погляду безпеки та укриття порівняно з міськими.

"Більше готові школи в містах, тому в сільських школах розглядаються альтернативні варіанти. Як, наприклад, довіз дітей до сусідньої школи, де забезпечено укриття. Я переконаний, що там, де це можливо, питання довозу дітей вирішуватиметься, щоб діти могли розпочати. навчання у безпеці", - наголосив Монастирський.

Нагадаємо, 19 липня у МВС заявили, що з 1 вересня очне навчання відновиться лише в установах, які відповідають вимогам безпеки.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті