Трамп зробив заяви щодо вступу України в НАТО й повернення територій у кордонах 1991 року

"Вони впродовж довгого часу казали, що Україна не має вступати в НАТО, і мені це підходить. Я просто хочу припинити війну", – сказав президент США Дональд Трамп на пресконференції у Білому домі 12 лютого, пише "Голос Америки" 13 лютого.

Він послався на виступ міністра оборони США Піта Хегсета в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, який назвав ідею вступу України до Альянсу "малоймовірною" та "непрактичною".

"І я думаю, що це правда", - зазначив Трамп.

Відповідаючи на запитання про повернення Україною територій у кордонах 1991 року, Трамп знову послався на міністра оборони Хегсета та інших неназваних ним людей, які вважають, що "нереалістично" очікувати повернення контролю над українськими територіями до стану на 2014 рік. При цьому Трамп додав, що "деякі з них повернуться".

Раніше повідомлялось, що Келлог відвідає Європу й Україну, "щоб просувати мету Трампа щодо забезпечення миру за допомогою сили".

Напередодні, 12 лютого, європейські держави, включно з Великою Британією, Францією та Німеччиною, заявили, що вони мають бути частиною будь-яких майбутніх переговорів щодо долі України і зажадали поставити Україну на переговорах в положення сили.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Всі статті