"Поставити Україну в положення сили". Провідні країни Європи вимагають своєї участі в переговорах

Європейські держави, включно з Великою Британією, Францією та Німеччиною, заявили ввечері 12 лютого, що вони мають бути частиною будь-яких майбутніх переговорів щодо долі України, наголосивши, що тільки справедлива угода з гарантіями безпеки забезпечить міцний мир. Про це повідомляє «Голос Америки».

«Наші спільні цілі повинні полягати в тому, щоб поставити Україну в положення сили. Україна і Європа мають бути частиною будь-яких переговорів», - ідеться в спільній заяві семи країн і Європейської комісії.

«Україні мають бути надані міцні гарантії безпеки. Справедливий і міцний мир в Україні є необхідною умовою для міцної трансатлантичної безпеки», - ідеться в заяві, в якій також підкреслюється, що європейські держави з нетерпінням чекають обговорення подальших дій зі своїми американськими союзниками.

Міністри закордонних справ Франції, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Італії, Іспанії та голова Європейської комісії зустрілися в середу в Парижі з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою. Метою зустрічі, запланованої кілька тижнів тому, було викладення оборонної стратегії блоку, обговорення того, як зміцнити Україну, планування майбутніх мирних переговорів та обговорення того, як підходити до перемовин з адміністрацією США, коли вони зустрінуться на безпековій конференції в Мюнхені цими вихідними.

Однак робота конференції опинилася під питанням після того, як міністр оборони США Піт Хегсет зробив різкі публічні заяви від імені адміністрації Трампа щодо підходу США до майже трирічної війни між Україною та Росією. Він заявив, що повернення України до кордонів 2014 року нереальне, і що США не розглядають членство Києва в НАТО як мирне рішення. За коментарями Хегсета послідувала телефонна розмова Трампа з Путіним, після якої Трамп заявив, що їхні команди погодилися негайно почати переговори.

Європейські держави не були поінформовані про телефонну розмову заздалегідь і були здивовані прямолінійністю позиції Хегсета, заявили дипломати. На запитання про те, чи братимуть якісь європейські країни участь у мирних переговорах, прессекретарка Білого дому Керолайн Левітт відповіла: «У мене немає інформації про якісь європейські країни, які наразі беруть участь у переговорах, щоб я могла вам їх зачитати».

Як повідомлялося, перші поступки Росії з боку Трампа викликають занепокоєння.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті