Темпи просування на Донбасі не задовольняють путіна, тому він тисне ударами по енергетиці на тлі переговорів — оцінка політолога

Російські удари по Києву та об’єктах енергетичної інфраструктури слід розглядати в контексті переговорного процесу щодо війни в Україні, а не як окремий фактор. Про це "ОстроВу" сказав політолог, керівник Аналітичного центру "Об’єднана Україна" Ігор Петренко.

За його словами, такі дії з боку Росії є формою тиску і свідчать про невдоволення Кремля темпами просування російських військ на Донбасі.

"Це тиск і до певної міри акт відчаю з боку Путіна. Темпи просування російської армії його не задовольняють, попри спроби демонструвати протилежне", — зазначив експерт.

Петренко наголосив, що, за даними української сторони, просування РФ є значно повільнішим і потребує набагато більше часу, ніж заявляє Москва. Саме тому, за його оцінкою, Росія посилює удари по енергосистемі всієї країни, а не лише столиці.

"Вони намагаються тиснути на Україну через енергетику. Частковий тактичний результат у них є, але стратегічно це не змінює позицію українців", — сказав він.

Водночас політолог зазначив, що Москва розраховує на зростання внутрішнього тиску в Україні та появу запитань до влади щодо захисту критичної інфраструктури.

"Росіяни очікують, що з часом це може підірвати довіру та легітимність, хоча наразі до цього ще далеко, оскільки суспільство чітко розуміє причинно-наслідковий зв’язок", — підсумував Петренко.

Як повідомлялося раніше, ситуація в енергосистемі України суттєво ускладнилася.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.08.2026
20:00

«Щоб завершити війну гідним миром, потрібно захопити більше територій». Російські ЗМІ про Україну

Історія переконливо показує, що такий підхід майже завжди виявляється геополітичним самогубством - наприклад, саме атаки німецьких підводних човнів на цивільні та торговельні судна змусили США вступити у Першу світову війну.
Країна
26.08.2026
13:33

Директор ЦРУ Реткліфф у Москві, переговори з РФ і здача Донбасу – аналіз експерта

Про те, що стоїть за візитом Джона Реткліффа до Москви, чи може він стати сигналом до нового етапу переговорів, наскільки реальним є припинення бойових дій до зими - "ОстроВ" поговорив із політологом, керівником Аналітичного центру "Об’єднана...
Світ
24.08.2026
14:15

«Корупція у владі на тлі руйнувань і жертв повітряної ескалації». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Зростання кількості корупційних скандалів навколо людей з оточення Зеленського вже сприяло зниженню його рейтингу і викликало серйозне занепокоєння західних партнерів, які виділяють Україні мільярди доларів допомоги»
Всі статті