Тема бойових літаків для України зрушила з мертвої точки – Кулеба

Питання постачання бойових літаків для Збройних сил України "зрушило з мертвої точки". Про це сьогодні, 23 січня, в ефірі телемарафону заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Дві опції, які ще не відкриті, - це далекобійні ракети, щоб ми могли вражати тил російських окупаційних військ на території України, і бойові літаки", - заявив глава МЗС.

Причому, за його словами, заяви Нідерландів про готовність передати Україні винищувачі F-16 свідчать про зсув і питання авіації.

"Така заява означає, що тема літаків зрушила з мертвої точки. І коли вона рухатиметься зі швидкістю, сподіваємося, того ж літака, то ми швидко прийдемо до результату", - зазначив Кулеба.

Але найбільше сподівань щодо подальшої підтримки нашої країни міністр покладає на чергову зустріч у форматі Рамштайн. Зокрема, тоді можна буде чекати на рішення щодо постачання зброї різного типу.

"У нас велика війна, і на цій війні потрібні великі обсяги зброї дуже просто", - нагадав Кулеба.

Нагадаємо, раніше президент Зеленський повідомив за підсумками "Рамштайну", що не всю заплановану допомогу можна публічно оголошувати.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Всі статті