Таємний проєкт ГУР та волонтерів - "Black Box" завдав ворогу збитків на понад $700 мільйонів за місяць

Спільний таємний проєкт Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України, Фонду компетентної допомоги армії "Повернись живим" та блогера Ігоря Лаченкова - "Black Box" - завдав ворогові збитків на понад $700 мільйонів за місяць. Про це повідомило ГУР у своєму Телеграм-каналі 5 червня.

"Лише протягом останнього місяця він завдав окупантам збитків на понад 700 мільйонів доларів, – сказано в повідомленні. – Результати роботи "Black Box" можна побачити на багатьох об’єктах окупантів, які знаходяться як на тимчасово окупованій, так і ворожій території".

Зазначається, що протягом квітня-травня 2023 року результати роботи проєкту можна було спостерігати у логістичних центрах, транспортних вузлах, в місцях скупчення військової техніки і живої сили та на інших цілях.

Начальник ГУР Кирило Буданов пояснив, що це лише частина інформації про "Black Box", яку наразі можна оприлюднити.

"Понад 700 мільйонів доларів – наш черговий вклад у зниження наступального потенціалу армії ворога, деморалізації бойового духу та прийняття ним своєї поразки у цій війні", – сказав Буданов.

Уточнюється, що минулоріч за запитом Головного управління розвідки МО України Фонд "Повернись живим" спільно з блогером Ігорем Лаченковим зібрав 230 мільйонів гривень на секретний проєкт "Black Box", який є масштабуванням попередньої, так само секретної ініціативи з "Повернись живим", загальною вартістю 40 мільйонів гривень. З початку 2023 року в рамках проєкту акумульовано вже понад 270 мільйонів гривень. Це дало змогу завдати суттєвих збитків оборонному сектору ворога та зменшити кількість його військ, які мали поповнити окупаційний контингент.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення вартість допомоги ГУР МО України з боку Фонду "Повернись живим" перевищила мільярд гривень.

Раніше повідомлялось, що Буданов прореагував на  рашистську атаку балістичними ракетами на Київ: "Ті, хто намагався нас залякати – ви скоро про це пошкодуєте. Наша відповідь не забариться".

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті