Танкова коаліція: Зеленський заявив про внесок Фінляндії у посилення України броньованою технікою

В Україну прибув президент Фінляндії Саулі Нііністьо, який разом із Володимиром Зеленьским заявили, що скандинавська країна зробить свій внесок у так звану танкову коаліцію. Про це йщлося на пресконференції у Києві 24 січня, - повідомляє "Європейська правда".

"Сьогодні ми говорили про створення окремої платформи, щоб посилити броньованою технікою, включаючи танки, Україну. Я дуже радий, що Фінляндія буде займати там своє відповідне місце", - сказав президент Зеленський.

Нііністьо підтвердив, що між союзниками триває обговорення створення більшої платформи для передачі Україні танків. 

"Взяти один танк тут, один там - цього недостатньо. Має бути потужний підрозділ у Європі. Ми обговорюємо змогу вибудувати такий підрозділ і ми розглядаємо різні варіанти з боку Фінляндії (щодо участі у танковій коаліції. - Ред.)", - сказав фінський президент. 

Він зазначив, що розглядається, серед іншого, вишкіл українських вояків. 

"Ми одна з небагатьох країн у Європі, що має призов до лав своїх збройних сил. Військові щороку мають навчати людей, приймати людей, є для цього відповідні об’єкти, можливості, великий досвід інструкторів, відповідні приміщення", - сказав Нііністьо.

Він додав, що у контексті передачі танків Україні треба брати до уваги значний кордон Фінляндії з росією і те, що Фінляндія поки не входить до НАТО.

"Питання полягає у тому, що у Фінляндії ми далі маємо бути дуже пильні і обережні, тому що серед тих країн, що мають "Леопарди"... Фінляндія має унікальне становище. Ми єдина країна-член ЄС, але не член НАТО, що має найдовший кордон з Росією після України. Це завжди треба мати на увазі, коли ми роздумуємо, яка має бути наша роль. Але вона буде конструктивна, і ми зробимо свій внесок у створення цього (танкового)  підрозділу", - додав Нііністьо.

Як повідомлялося, у ЗМІ пишуть, що США готові передати Україні танки Abrams, щоби розблокувати постачання з інших країн. 

Статті

Луганськ
02.02.2023
12:01

«…На нашу улицу в три дома…». Луганський щоденник

Загалом, якщо так розібратися, за ці роки після 2014-го до нас приходили тричі з розпитуваннями про найближчих сусідів. Де, чим живуть, яких поглядів, чому в Україні. Про трьох сусідів з однієї вулиці, де й будинків-то - вистачить пальців...
Країна
01.02.2023
12:16

Владислав Селезньов: Чи буде путінська армія намагатись наступати? Так, очевидно. Чи буде він це робити зараз? – Ні!

Справа в тому, що неподалік Вугледару знаходяться артилерійські позиції ЗСУ, які мають можливість тримати під вогневим контролем залізничну колію від Волновахи у бік Мелітополя. Російські вояки розраховують на цю залізничну колію, щоб забезпечити...
Країна
31.01.2023
16:33

«Сакральна дупа», або Хто і навіщо хотів убити в Донецьку Рогозіна

Характер руйнувань будівлі чітко вказує, що то був калібр 120 мм, а не 155 мм. Тут не обов'язково бути експертом. Тепер спробуємо зрозуміти мотиви та можливості тих, хто може бути зацікавлений у замаху на екс-«космонавта
Всі статті