Сирський ініціював службову перевірку через переслідування журналіста "Слідство.Інфо"

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доручив провести службову перевірку за фактом переслідування журналіста "Слідства.Інфо" Євгенія Шульгата співробітниками ТЦК після того, як той викрив елітне майно в керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка. Про це Сирський написав у Facebook 7 квітня.

"За матеріалами, опублікованими Громадською організацією "Слідство.Інфо", мною визначено завдання командувачу Сухопутних військ ЗСУ провести службову перевірку. За результатами службової перевірки будуть прийняти відповідні рішення»" — написав він.

Сирський підкреслив важливість внеску журналістів у боротьбу з російськими окупантами та з корупцією у Збройних силах України, й наголосив, що професійна діяльність журналістів користується повагою керівництва ЗСУ та охороняється законодавством України.

"Збройні сили України засуджують будь-які випадки порушень з боку військових посадових осіб", — резюмував головнокомандувач ЗСУ.

Нагадаэмо, журналіст-розслідувач "Слідства.Інфо" Євгеній Шульгат зʼясував, що дружина очільника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка у грудні 2023 року придбала квартиру у столичному житловому комплексі преміумкласу. У виданні зазначають , що офіційного заробітку на цю квартиру Вітюку не вистачило б.

Після цього агенція журналістських розслідувань заявила, що представники військкомату намагалися вручити повістку їхньому журналістові Шульгату за вказівкою працівника СБУ. У такий спосіб спецслужбовці нібито хотіли покарати розслідувача за його матеріал про майно дружини Вітюка.

Як повідомлялося, поліція розпочала кримінальне провадження щодо перешкоджання журналістській діяльності за публікацією про напад на журналіста Ткача. 

Статті

Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Всі статті