Світовий банк схвалив проєкт LEARN на $415 млн для підтримки 1 млн школярів і вчителів в Україні

Рада директорів Світового банку схвалила новий системний проєкт в Україні "Підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні" (LEARN) загальною вартістю $415 млн, спрямований на поліпшення початкової та середньої освіти в Україні, який охопить один мільйон учнів, учителів і працівників шкіл. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Світовий банк.

"Украй важливо пом'якшити вплив війни на дітей, особливо з найбільш вразливих сімей, мінімізуючи розриви навчального процесу", - заявив регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Боб Сом.

Уточнюється, що в програмі LEARN передбачаються заходи, спрямовані на поліпшення загальних умов безпеки в школах, забезпечення безоплатного проїзду для вразливих категорій учнів, навчання вчителів, закупівлю підручників і поліпшення управління в секторі освіти. Проєкт також має на меті допомогти впровадженню комплексної реформи освіти в 1-12 класах, відомої як Нова українська школа (НУШ), яка відповідає стандартам ЄС, зазначив СБ.

"Проєкт LEARN допоможе тисячам українських учнів повернутися до захищених умов навчання", - наведено в релізі слова міністра фінансів Сергія Марченка.

Уточнюється, що проєкт реалізується з використанням фінансового інструменту "Програма кредитування з прив'язкою до результатів, Program-for-results" (PforR).

Мінфін зазначає, що LEARN спрямований на поліпшення умов для викладання та навчання, що реалізуються за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

СБ зазначає, що початкове фінансування програми LEARN включає $235 млн із коштів Цільового фонду з надання необхідної кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine) Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), $150 млн із коштів Спеціальної програми відновлення України та Молдови Міжнародної асоціації розвитку (МАР) та $30 млн від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF). Програма передбачає фінансування, засноване на результатах, яке можна масштабувати за наявності додаткових коштів.

Як зазначено в релізі Мінфіну, підписання угоди за проєктом має відбутися у вересні 2024 року, і до кінця 2024 року за результатами досягнення попередньо визначених показників Україна зможе отримати $200 млн до загального фонду державного бюджету.

Відповідальним виконавцем проєкту PforR LEARN у нагляді та координації є Мінфін України. Водночас профільною впроваджувальною установою визначено Міністерство освіти і науки України, яке відповідатиме за впровадження проєкту LEARN, його моніторинг й оцінку.Україна отримала від Євросоюзу 4,2 млрд євро. Кошти підуть на соцпрограми, гуманітарну сферу та важливі бюджетні програми. 

Як повідомлялося, Україна отримала від Євросоюзу 4,2 млрд євро, кошти підуть на соцпрограми, гуманітарну сферу та важливі бюджетні програми. 

Статті

Країна
15.10.2024
10:54

Друга річниця "повернення Донбасу додому": фестиваль міфів

Сама ідея апелювати до історії, говорячи про належність території до державних утворень, межі яких постійно змінювалися, – у сучасному світі виглядає дивно.
Донбас
13.10.2024
18:11

У Луганську Путін дякував кожному, хто кидав папірець в урну. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Очікувано минулого тижня найважливішою темою ЗМІ окупованого Донбасу став день народження російського диктатора Путіна. Своєрідний старт цунамі привітань від місцевих колабораціоністів усіх мастей дав спікер Кремля Дмитро Пєсков. «Президент... не...
Луганськ
12.10.2024
09:00

Територія відсутня, а бюджет є: яким чином контролюються бюджетні витрати Луганської області

"Оскільки військові адміністрації здебільшого закуповують необхідні розхідні матеріали, то великих закупівель, які потенційно можуть викликати суспільний інтерес, практично немає".
Всі статті