Студентські гуртожитки можуть бути використані для переобладнання під житло для ВПО - Мінреінтеграції

Приміщення оптимізованих навчальних закладів можна використовувати для розміщення внутрішніх переселенців. Про це віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук заявила під час прямого включення на телеканалі ICTV. 

Вона пояснила, що передача таких приміщень громадам може стати одним із джерел забезпечення ВПО житлом.

За словами Верещук, останнім часом чимало закладів освіти зазнали оптимізації. Це школи, коледжі, заклади вищої освіти тощо. Тому у них вивільнилася частина приміщень, які власне можуть бути використані для переобладнання під житло для ВПО.

Це питання було винесене на одну із нарад, яка нещодавно відбулася спільно з Міносвіти, якому доручено подати відповідні пропозиції.

До прикладу, передача у комунальну власність трьох студентських гуртожитків у Дрогобичі дозволила б міській раді виділити кошти для їх ремонту та забезпечити житлом майже тисячу внутрішніх переселенців. Наразі у місті їх майже 13 тисяч.

"Територіальні громади звертаються з проханням змінити цільове призначення таких приміщень і передати їм у користування. Так вони отримають можливість реконструювати їх під житло для ВПО. Це може бути одним зі шляхів вирішення проблеми житла для ВПО", – підсумувала Ірина Верещук.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті