Студентські гуртожитки можуть бути використані для переобладнання під житло для ВПО - Мінреінтеграції

Приміщення оптимізованих навчальних закладів можна використовувати для розміщення внутрішніх переселенців. Про це віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук заявила під час прямого включення на телеканалі ICTV. 

Вона пояснила, що передача таких приміщень громадам може стати одним із джерел забезпечення ВПО житлом.

За словами Верещук, останнім часом чимало закладів освіти зазнали оптимізації. Це школи, коледжі, заклади вищої освіти тощо. Тому у них вивільнилася частина приміщень, які власне можуть бути використані для переобладнання під житло для ВПО.

Це питання було винесене на одну із нарад, яка нещодавно відбулася спільно з Міносвіти, якому доручено подати відповідні пропозиції.

До прикладу, передача у комунальну власність трьох студентських гуртожитків у Дрогобичі дозволила б міській раді виділити кошти для їх ремонту та забезпечити житлом майже тисячу внутрішніх переселенців. Наразі у місті їх майже 13 тисяч.

"Територіальні громади звертаються з проханням змінити цільове призначення таких приміщень і передати їм у користування. Так вони отримають можливість реконструювати їх під житло для ВПО. Це може бути одним зі шляхів вирішення проблеми житла для ВПО", – підсумувала Ірина Верещук.

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті