Столтенберг: Україні терміново потрібно більше систем ППО

Україна терміново потребує більше систем протиповітряної оборони і союзники по НАТО зараз працюють над цією нагальною проблемою, вже є певний прогрес. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг перед засіданням Ради міністрів закордонних справ ЄC у форматі міністрів оборони у Брюсселі, - пише Укрінформ.

"Найбільш нагальною потребою зараз є посилення протиповітряної оборони (України – ред.). І ми працюємо з країнами-членами НАТО, багато з яких, звичайно, також є членами ЄС, над збільшенням поставок боєприпасів, систем протиповітряної оборони, зокрема найсучасніших систем Patriot. Отже, ми бачимо певний прогрес. Але Україні терміново потрібно більше прогресу і більше систем протиповітряної оборони. І це також меседж з Ради Україна - НАТО, яка сьогодні засідає в НАТО", - сказав Столтенберг.

Він додав, що Альянс зараз також працює над координацією надання Україні техніки та проведення підготовки українських військовослужбовців. "Ми отримали пропозицію від нашого верховного головнокомандувача об'єднаних збройних сил НАТО, SACEUR, про те, як це організувати. Таким чином, НАТО координує надання Україні військової техніки та тренувань", – зазначив генеральний секретар.

Також, за словами Столтенберга, на зустрічі у Брюсселі обговорюватиметься його пропозиція щодо багаторічних фінансових зобов'язань довгострокової підтримки України – "щоб запобігти прогалинам і затримкам, які ми спостерігали останнім часом, і щоб Україна отримувала передбачувану, підзвітну підтримку в довгостроковій перспективі".

"Ми також працюємо з промисловістю над нарощуванням виробництва. Останнім часом ми бачили кілька важливих рішень щодо збільшення інвестицій, збільшення виробництва. Але нам потрібно більше, і ми тісно співпрацюємо з трансатлантичною оборонною промисловою базою для нарощування виробництва", - додав Столтенберг.

Як повідомлялося, у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу в Брюсселі 28 травня також відбудеться засідання Ради Україна - НАТО. У рамках заходу Єнс Столтенберг проведе окрему зустріч з віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною.

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті