Столтенберг каже, що союзники згодні, що Україна стане членом НАТО. Але Угорщина проти, а Німеччина вагається

Москва не може перешкодити Україні стати членом Північноатлантичного альянсу. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, виступаючи перед журналістами в Осло 1 червня, - повідомляє "Голос Америки".

"Усі союзники згодні з тим, що Москва не має права вето проти розширення НАТО. Ми рухаємося вперед; союзники згодні (один з одним у тому), що Україна стане членом (альянсу)", - сказав Столтенберг.

У повідомленні нагадується, що міністри закордонних справ країн НАТО зібралися в норвезькій столиці для врегулювання наявних розбіжностей напередодні липневого саміту альянсу у Вільнюсі.

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи на зустрічі понад 40 європейських лідерів у Молдові, наголосив, що Київ хотів би отримати на саміті "чітке" рішення щодо свого майбутнього в НАТО.

У 2008 році альянс ухвалив рішення про можливість вступу до нього України, але Києву досі не було надано план дій щодо вступу.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс нагадав, що Київ пережив два вторгнення, чекаючи відповіді від НАТО протягом 14 років. "Настав час сісти за стіл переговорів і знайти конкретну відповідь на питання, як Україна буде інтегруватися в НАТО і коли вона стане членом альянсу", - сказав він.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна підтримав цей заклик, додавши, що необхідно надати Києву надійні гарантії безпеки після війни, щоб не залишати "сірих зон", якими може скористатися росія.

Столтенберг також закликав розробити рамки гарантій безпеки для Києва, щоб не допустити нових військових дій з боку росії.

Інші союзники, зокрема Німеччина та Люксембург, відзначили ризики, пов'язані з можливістю швидкого вступу України до НАТО.

Угорщина висловила думку, що це питання не може стояти на порядку денному майбутнього саміту.

"Політика відкритих дверей НАТО залишається чинною, але водночас зрозуміло, що ми не можемо говорити про прийняття нових членів, (які перебувають) у стані війни", - заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналєна Бербок.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті