"Стільки, скільки буде потрібно". Лідери ЄС домовилися про стабільну підтримку України

Лідери країн Євросоюзу за підсумками саміту в Брюсселі заявили, що продовжать надавати стабільну військову підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно. Про це повідомляє "Голос Америки" з посиланням на "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода".

Більшість держав-членів ЄС також входять до НАТО, і очікується, що вони шукатимуть способи надати Україні додаткові гарантії безпеки на майбутньому 11-12 липня саміті військового союзу в Литві.

Зі свого боку генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на зустрічі в Брюсселі прокоментував нещодавній заколот ПВК "Вагнер" у росії. Столтенберг зазначив, що подія свідчить про розбіжності всередині російської системи. Водночас, за словами глави НАТО, те, що трапилося, є внутрішньою справою росії.

Президент України Володимир Зеленський, який виступив по відеозв'язку, підкреслив, що заколот ПВК свідчить про "слабкість" росії. Це, за словами українського лідера, допоможе Києву в його боротьбі проти жорстокості Москви.

Зеленський закликав ЄС надати додаткову військову допомогу Україні та надати членство в НАТО.

В окремій заяві учасники зустрічі закликали Китай чинити тиск на РФ, щоб вона негайно і повністю вивела війська з території України без попередніх умов.

Як повідомлялося, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі 30 червня заявив, що український контрнаступ іде повільніше, ніж багато хто очікував, але прогрес неухильно зростає.

Статті

Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Всі статті