Старобільський колаборант від медицини, який годував і розселяв у лікарні окупантів, отримав заочно 10 років ув'язнення

За матеріалами СБУ до 10 років ув’язнення засуджено колаборанта з Луганщини Сергія Баюна, який розселив і годував у лікарні Старобільська російських окупантів. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у м. Сєвєродонецьк facebook 22 травня.

"За матеріалами СБУ до 10 років за ґратами заочно засуджено колишнього заступника директора Старобільського центру первинної медико-санітарної допомоги, який співпрацює з окупаційною адміністрацією та надає допомогу військам агресора. Суд визнав його винним в колабораційній діяльності - за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України", - сказано в повідомленні.

За даними слідства, у березні 2022 року Баюн добровільно погодився обійняти посаду "головного лікаря" "Старобільської фізіотерапевтичної лікарні ЛНР", яку окупанти створили замість "націоналізованого" українського медичного центру. 

На новій посаді він зайнявся реалізацією "державної політики ЛНР" у сфері охорони здоров’я. 

Правопорушник забезпечив проживання та харчування у лікарні для підрозділів окупаційних військ та російських чиновників, які прибули до захопленого Старобільська у відрядження. На базі "медичного закладу" було організовано тренування для операторів БПЛА армії агресора.

"Наразі колаборант перебуває у розшуку. Початок відбування покарання рахуватиметься з дати його затримання", - йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що підозру від СБУ отримав керівник локомотивного депо на Луганщині Гурчак, який допомагає рашистам транспортувати особовий склад і техніку.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті