США зняли заборону на використання американської зброї бійцями бригади "Азов" - Washington Post

Влада США зняла заборону на постачання американської зброї 12-й бригаді спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України. Про це пише газета Washington Post із посиланням на Держдепартамент США, - повідомляє ВВС.

«12-та бригада спецпризначенців України “Азов” пройшла перевірку на відповідність закону Ліхі, що проводиться Держдепартаментом США», - цитує Washington Post заяву Держдепу.

Йдеться про закон, який не дозволяє надавати військову допомогу США іноземним підрозділам, викритим у серйозних порушеннях прав людини. Він названий на честь колишнього сенатора Патріка Ліхі.

Держдеп заявив, що не знайшов жодних доказів таких порушень. Заборону було введено близько 10 років тому.

Представник відомства відмовився повідомити, коли було знято заборону і чи дійшла американська зброя до бійців «Азова».

Зазначається, що ні керівництво «Азова», ні український уряд не відповіли на прохання WP про коментар.

Як повідомлялося, на початку травня 2024 року Петиція про сприяння з боку українського уряду скасуванню заборони передання 12-й бригаді спеціального призначення «Азов» сучасного озброєння від США набрала необхідні 25 тисяч голосів за 2 дні. Про це свідчить сторінка петиції на сайті Президента України.

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті