США завершують передачу Україні комплексів Vampire

Військово-морські сили США завершать швидку передачу Україні нової системи протидії БПЛА - комплексів Vampire у грудні. Про це повідомив сайт ВМС США 6 грудня.

"Цього місяця ВМС завершать поставку нової системи протидії безпілотним літальним апаратам (БПЛА) в Україну в рамках пакету допомоги від Міністерства оборони США", - сказано в повідомленні

Зазначається, що минулого року американська команда оперативного реагування на надзвичайні ситуації офісу програми "Прямий і чутливий до часу удар" (PMA-242) почала працювати над терміновим замовленням на поставку ракетних платформ, відомих як модульні палетні системи VAMPIRE (Vehicle Agnostic Modular Palletized ISR Rocket Equipment), для підтримки зусиль України у воєнний час.

Vampire - це компактна палетована ракетна платформа, яка складається з сенсорної кулі і чотиризарядної пускової установки Advanced Precision Kill Weapon System (APKWS), призначеної для встановлення на будь-яку вантажівку з бортовою платформою.  

ВМС і армія США традиційно використовують APKWS для ураження цілей класу "повітря-земля". З Vampire ракета з лазерним наведенням може захищати від безпілотних літальних апаратів.

Раніше повідомлялось, що Пентагон замовив для України 14 ракетних установок Vampire.

Статті

Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Всі статті