США завершують передачу Україні комплексів Vampire

Військово-морські сили США завершать швидку передачу Україні нової системи протидії БПЛА - комплексів Vampire у грудні. Про це повідомив сайт ВМС США 6 грудня.

"Цього місяця ВМС завершать поставку нової системи протидії безпілотним літальним апаратам (БПЛА) в Україну в рамках пакету допомоги від Міністерства оборони США", - сказано в повідомленні

Зазначається, що минулого року американська команда оперативного реагування на надзвичайні ситуації офісу програми "Прямий і чутливий до часу удар" (PMA-242) почала працювати над терміновим замовленням на поставку ракетних платформ, відомих як модульні палетні системи VAMPIRE (Vehicle Agnostic Modular Palletized ISR Rocket Equipment), для підтримки зусиль України у воєнний час.

Vampire - це компактна палетована ракетна платформа, яка складається з сенсорної кулі і чотиризарядної пускової установки Advanced Precision Kill Weapon System (APKWS), призначеної для встановлення на будь-яку вантажівку з бортовою платформою.  

ВМС і армія США традиційно використовують APKWS для ураження цілей класу "повітря-земля". З Vampire ракета з лазерним наведенням може захищати від безпілотних літальних апаратів.

Раніше повідомлялось, що Пентагон замовив для України 14 ракетних установок Vampire.

Статті

Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Всі статті