США застерегли Китай від допомоги Росії: готові вжити подальші кроки

Сполучені Штати застерегли Китай від допомоги Росії у війні проти України та заявили, що «готові вжити подальших кроків у разі необхідності», - пише "Голос Америки".

«Ми вважаємо, що КНР підтримує військові зусилля Росії і робить це, допомагаючи нарощувати її оборонне виробництво», — сказав журналістам під час брифінгу у Вашингтоні головний заступник речника Держдепу Ведант Пател.

Він уточнив, що Китай надає Росії "значну кількість верстатів, мікроелектроніки, оптики, БПЛА, технології для крилатих ракет"

"Ми наклали санкції на відповідні фірми в КНР і готові вжити подальших кроків у разі необхідності", – додав Пател.

Тема співпраці Китаю та Росії стала предметом переговорів міністрів закордонних справ країн Групи семи (G7) на італійському острові Капрі.

Після зустрічі із міністром закордонних справ Італії Антоніо Таяні держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що дві країни співпрацюють у «всіх найважливіших питаннях», включаючи допомогу Україні в захисті від російської агресії, вирішення викликів на Близькому Сході та обмін підходами до викликів, які створює Китай.

Наступного тижня Блінкен планує відвідати Китай, де, як очікується, повідомить про занепокоєння Вашингтона щодо підтримки Китаєм оборонно-промислової бази Росії.

Видання зазначає, що тим часом у Пекіні усі закиди Вашингтона щодо співпраці із Росією називають "наклепом".

«Китай регулює експорт товарів подвійного використання відповідно до законів і правил. Відповідні країни не повинні паплюжити або нападати на нормальні відносини між Китаєм і Росією і не повинні завдавати шкоди законним правам і інтересам Китаю і китайських компаній», – заявила під час брифінгу речниця МЗС Китаю Мао Нін.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ КНР Ван Ї в Пекіні за підсумками переговорів із російським колегою Сергієм Лавровим 9 квітня заявив, що Китай має намір зміцнювати стратегічну взаємодію з Росією на світовій арені.

Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті