США та Німеччина застерегли Китай від військових поставок Кремлю

Напередодні візиту до Москви високопоставленого китайського дипломата США застерегли Пекін від військових постачань росії. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

У Вашингтоні вважають, що такі поставки можуть призвести до ескалації конфлікту, якщо в конфронтацію вступлять з одного боку росія та Китай, а з іншого – США та НАТО, які підтримують Україну.

Очікується, що голова канцелярії комісії ЦК КПК із закордонних справ Ван І, який прибув до Москви, обговорить з російським керівництвом можливості дипломатичного врегулювання конфлікту в Україні.

Ще на конференції з безпеки в Мюнхені Китай анонсував мирний план щодо України, проте подробицями не поділився.

Тоді міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок попередила представників Китаю про неприпустимість постачання росії зброї та товарів подвійного призначення. Про це вона розповіла у понеділок на брифінгу у Брюсселі.

Також у понеділок, перебуваючи в Будапешті, Ван І заявив про готовність Пекіна спільно з Угорщиною та низкою інших країн покласти край військовим діям і закликав Захід "спокійно подумати" про те, як цього краще досягти, - йдеться у повідомленні.

Нагадується, що від початку російського військового вторгнення в Україну глава КНР Сі Цзіньпін відмовлявся засудити російську військову агресію та протистояв зусиллям Заходу ізолювати росію на міжнародній арені.

У суботу держсекретар США Ентоні Блінкен попередив Ван І про наслідки, якщо Китай надасть росії матеріальну підтримку у війні з Україною.

Представник китайського МЗС у понеділок дав відповідь американцям, заявивши, що "США не має права пред'являти вимоги Китаю".

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті