США збираються зняти з озброєння свою найпотужнішу ядерну авіабомбу.

США збираються зняти з озброєння найпотужнішу ядерну авіабомбу B83−1. Про це йдеться в опублікованій національній оборонній стратегії Сполучених Штатів.

На озброєння американської армії B83 було прийнято 1983 року, і вона досі залишається одним із основних типів ядерної зброї ВПС США. При цьому в опублікованому документі не уточнюється, чим саме планують замінити цю бомбу.

Також у тексті доктрини йдеться про рішення Пентагону відмовитись від програми створення крилатих ядерних ракет морського базування. Мало того, до планів американських військових входить повномасштабне оновлення ядерної тріади, а також посилення контролю над ядерною зброєю у світі.

B83 – це термоядерна авіабомба, розроблена у 70-х роках минулого століття. Її потужність досягає 1,2 мегатонни, що у 80 разів більше, ніж у бомб, скинутих на Хіросіму та Нагасакі.

Нагадаємо, що раніше з'явилася інформація, що США вирішили прискорити розміщення в Європі атомних бомб.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті