США розгорнуть більше F-16 для повітряного патрулювання на румунському кордоні, де знайшли уламки ще одного "схожого на російський" дрона

У Румунії біля кордону з Україною знайшли уламки дрона, "схожого на ті, що застосовуються російською армією", після чого у США заявили, що розгорнуть більше F-16 для повітряного патрулювання НАТО на румунському кордоні. Про це повідомляє "BBC News. Русская служба" 9 вересня.

"Вітаю рішення США розгорнути більше F-16 для повітряного патрулювання НАТО", - написав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у мережі Х 9 вересня.

"Румунські війська в Плауру, населеному пункті, розташованому на протилежному березі Дунаю від українського порту Ізмаїл, виявили фрагменти дрона, "схожого на ті, що застосовуються російською армією", - з посиланням на міністерство оборони Румунії пише BBC.

Зазначається, що в цій місцевості раніше вже знаходили уламки російських дронів, після чого до пошуків підключилася армія.

Президент Румунії Клаус Іоанніс обговорив знахідку зі Столтенбергом.

"Я рішуче засудив це порушення нашого суверенного повітряного простору, яке становить загрозу румунським громадянам у цьому районі", - написав у мережі X румунський президент.

Столтенберг у тій же мережі також повідомив про цю розмову: "...немає вказівок на намір вдарити по НАТО, але ці удари дестабілізують. Вітаю рішення США розгорнути більше F-16 для повітряного патрулювання НАТО. Ми солідарні з Румунією".

Зазначається, що останніми тижнями росія неодноразово обстрілювала дунайські порти України, такі як Ізмаїл і Рені.

Раніше повідомлялося, що Залужний провів телефонну розмову з начальником Штабу оборони Збройних Сил Румунії.

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті