США призупинили надання допомоги Грузії на понад $95 млн

Сполучені Штати призупинили надання допомоги Грузії на понад 95 мільйонів доларів після антидемократичних дій уряду країни. Про це оголосив державний секретар США Ентоні Блінкен, повідомляє "Громадське"

Як зазначається, ще 23 травня США заявили про комплексний перегляд двосторонньої співпраці між двома країнами. Результат цього перегляду — призупинення надання понад 95 млн доларів, які безпосередньо приносять користь уряду Грузії.

«Антидемократичні дії та неправдиві заяви грузинського уряду несумісні з нормами членства в ЄС і НАТО», — заявив Блінкен.

За словами Блінкена, за 32 роки партнерства між двома країнами США надали понад 6,2 мільярда доларів допомоги, щоб сприяти розвитку та зміцненню економіки та демократичних інститутів Грузії. Підтримку скеровували для Сили оборони Грузії, шкіл та лікарень,  підготовки вчителів, держслужбовців і медичних працівників. 

«Ми залишимося відданими грузинському народу та його євроатлантичним прагненням», — запевнив держсекретар. 

Нагадаємо, раніше у Єврораді відреагували на вето президента Грузії Зурабішвілі на закон про "іноагентів". 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.02.2026
18:47

Самозванці нижчої ліги: клони «Шахтаря» і «Зорі» прийняли до «молодшої групи» російського футболу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

На тлі новин про зимову Олімпіаду в Італії, що проходять повз них, пропагандистам окупованого Донбасу теж захотілося розповісти про якісь «республіканські» спортивні досягнення і перемоги.  Інформаційний привід для радісних публікацій знайшовся...
Країна
13.02.2026
16:00

Дейтонські угоди: як «недосконалий мир» зупинив війну… і законсервував конфлікт

Для України цей досвід важливий не як модель для копіювання, а як застереження про ціну компромісів, укладених під тиском і без чіткого розуміння того, якою буде держава «після миру».
Країна
12.02.2026
17:00

Вибори під час війни, переговори без результату та межа виснаження РФ – політолог Костянтин Матвієнко

Складно забезпечити голосування військовослужбовців, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб. Технічно це зробити дуже непросто. А якщо це складно технічно, то і політично такі вибори будуть проблемними.
Всі статті