США почали офіційні переговори з Іраком про виведення своїх військ

США та Ірак провели у Багдаді перший раунд офіційних переговорів щодо згортання місії очолюваної США військової коаліції для боротьби з терористичним угрупованням "Ісламська держава". Про це повідомляє "Голос Америки"

"Відтоді, як екстремістське угруповання втратило контроль над захопленою ним територією, іракські офіційні особи періодично закликають до виведення коаліційних сил, особливо після авіаудару США в січні 2020 року, унаслідок якого біля багдадського аеропорту було вбито іранського генерала Касема Сулеймані та лідера іракського ополчення Абу Махді аль-Мухандіса", - йдеться в повідомленні.

Питання виведення військ США знову спливло після початку ізраїльського наступу в Секторі Газа.

Зазначається, що з середини жовтня група підтримуваних Іраном бойовиків, які називають себе Ісламським опором Іраку, почала регулярні напади на американські війська в Іраку та Сирії.

Як пише "Голос Америки", військові бази, на яких служать близько 2500 американських військовослужбовців, зазнали понад 150 атак ракетами і безпілотниками з боку бойовиків, що призвело до поранення десятків американських військовослужбовців.

Як повідомлялося, глава МЗС Іраку заявив, що Багдад готовий стати посередником між Україною і росією. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.06.2025
15:00

Три відтінки «русского мира», або день чужої країни. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головною темою ЗМІ окупованого Донбасу очікувано стало святкування Дня Росії. Завдання у місцевих пропагандистів було вельми складним. По-перше, треба було щосили показувати, що тимчасово непідконтрольні законній владі Донецька і...
Луганськ
14.06.2025
15:15

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Країна
12.06.2025
18:00

Нова базова соціальна допомога: хто, як та скільки зможе отримати

Із липня цього року в Україні стартує експериментальна програма — базова соціальна допомога. Це новий формат держпідтримки, який має замінити кілька чинних виплат і зробити систему прозорішою та простішою.
Всі статті