США побоюються вторгнення Азербайджану на південь Вірменії в "найближчі тижні". У Баку заперечують

Держдепартамент США побоюється вторгнення Азербайджану на південь Вірменії найближчими тижнями. Про це групі американських депутатів сказав держсекретар США Ентоні Блінкен, - повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на видання Politico.

Розмова, як стверджується, відбулася ще 3 жовтня. На ній Блінкен обговорював із членами Палати представників можливі заходи щодо Азербайджану у відповідь на його військову операцію в Нагірному Карабасі, після якої регіон залишила велика частина вірменського населення. Серед іншого Блінкен зазначив, що Держдепартамент не планує продовжувати законодавче застереження, яке з 2002 року давало змогу США постачати зброю Баку.

За кілька днів після брифінгу один із його учасників, депутат Френк Пеллон, написав в іксі (колишньому твіттері), що президент Азербайджану Ільхам Алієв "просувається в досягненні своєї мети - захопити Південну Вірменію", оскільки "його режим підбадьорився після того, як зіткнувся з незначними наслідками" своєї операції в Карабасі.

Алієв багато років говорить про Зангезурський коридор (у Вірменії не визнають цю назву) - гіпотетичний транспортний шлях між основною територією Азербайджану і його Нахічеванським ексклавом територією південної Вірменії. 2021 року Алієв погрожував створити його силою. Відкриття коридору згадував і президент Туреччини, яка підтримує Азербайджан, Реджеп Ердоган, говорячи про можливість підписання мирної угоди між Вірменією та Азербайджаном. Про відкриття транспортних шляхів у регіоні, без згадок конкретних маршрутів, ішлося і в спільній заяві лідерів Вірменії, Азербайджану та РФ від листопада 2020 року.

"У Вірменії це сприймається як територіальні претензії і вимога екстериторіального коридору", - заявив нещодавно прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Він зазначив, що якщо коридор і буде, то тільки під юрисдикцією Вірменії.

Азербайджан заперечує можливість вторгнення до Вірменії, пише Politico, цитуючи радника Алієва із зовнішньої політики Хікмета Гаджиєва.

Статті

Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Всі статті