США підтримали створення "гібридного спецтрибуналу" для РФ

Державний департамент США підтримує створення "гібридного спеціального трибуналу" для розслідування російських злочинів проти України. Про це 28 березня повідомляє "Голос Америки" з посиланням на заяву пані посла з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу Бет ванн Скаак.

"Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядалися. США... дійшли висновку, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого суду в рамках судової системи України", - сказала вона.

У рамках такого спецтрибуналу діятиме предметна юрисдикція щодо міжнародних злочинів, також залучатиметься міжнародний персонал - судді, прокурори, розслідувачі та адвокати. Також експертна допомога може надаватися за запитом України.

Такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці. До того ж це не потребуватиме резолюції Генасамблеї про створення нового незалежного міжнародного інституту, для становлення якого потрібен час і ресурси. Водночас ван Скаак зазначила, що поки що не вдалося досягти консенсусу з приводу створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу.

"Існують дві моделі, які розглядаються: це ця модель - український трибунал, який матиме міжнародний характер і матиме багато міжнародної підтримки та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН. Влада України розглядає обидва варіанти", - додала вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що генпрокурор Костін обговорив із президентом Європарламенту створення Спецтрибуналу щодо агресії росії.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті