США направлять прокурора в Гаагу і допомагатимуть Україні в розслідуванні військових злочинів РФ

США направлять до міжнародного центру розслідування агресії росії прокурора, а також нададуть допомогу владі України. Про це 17 квітня повідомила пресслужба Мін'юсту Сполучених Штатів.

Призначення прокурора та юридичного радника в посольство в Україні для допомоги українській владі генеральний прокурор США Меррік Гарленд анонсував за підсумками переговорів з українським колегою Андрієм Костіним. Також він нагадав, що в березні під час візиту до Львова оголосив про приєднання до Спільної слідчої групи (JIT), яка розслідує воєнні злочини росії в Україні.

"Як ми обговорили сьогодні, для подальшого зміцнення цього партнерства Міністерство юстиції відправить досвідченого прокурора до Міжнародного центру з розслідування злочинів агресії проти України", - оголосив Гарленд.

Цей прокурор перебуватиме в Гаазі в Агентстві Європейського Союзу з питань співробітництва у сфері кримінального правосуддя (Євроюст) "і матиме доступ до значних ресурсів Міністерства, які ми залучили у відповідь на цю кризу".

Нагадаємо, раніше генпрокурор США розповів, яким чином використовує конфісковані активи РФ.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті