США можуть передати Україні далекобійні ракети з касетними бомбами - Reuters

Адміністрація президента США Джо Байдена близька до ухвалення рішення про схвалення передачі Україні ракет великої дальності, начинених касетними бомбами, стверджують чотири американські чиновники. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Зазначається, що таке озброєння може допомогти ЗСУ завдати значної шкоди силам російським окупантам у глибині тимчасово окупованих територій.

За словами трьох офіційних осіб США, побачивши в останні місяці успіх застосування бійцями Сил оборони України касетних боєприпасів, що доставляють 155-мм артилерійські снаряди, Вашингтон розглядає можливість поставки однієї або обох армійських тактичних ракетних систем (ATACMS), здатних бити на відстань до 306 км, або керованої ракетної системи залпового вогню (GMLRS) із касетними бомбами.

У разі схвалення будь-який варіант буде доступним для швидкої доставки в Україну, зазначається у публікації.

Наразі українська сторона має 155-міліметрову артилерію, здатну нести до 48 боєприпасів. Система ATACMS, що розглядається, випускатиме близько 300 або більше бомб. Ракетна система GMLRS, тип якої також мають ЗСУ у своєму арсеналі, зможе розсіювати до 404 касетних боєприпасів.

Як зазначили два джерела агентства, оскільки наступ ЗСУ демонструє ознаки прогресу, адміністрація Байдена прагне посилити українську армію "у життєво важливий момент".

При цьому американські чиновники додали, що рішення про відправку ATACMS та/або GMLRS не є остаточним, та може не бути ухвалене.

Як повідомлялося, Бельгія передасть Україні ракети Sea Sparrow

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті