США хотіли точкового контрнаступу ЗСУ, але Київ наполіг на атаках у трьох місцях - WP

Під час підготовки України до контрнаступу США виступали за зосередження Сил оборони на просуванні на півдні, проте Київ наполіг на атаках у трьох різних точках. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважав, що величезна довжина фронту стане проблемою для Росії. Про це йдеться в матеріалі американського видання The Washington Post, журналісти якого поспілкувалися з більш ніж 30 високопосадовцями з України, США та європейських країн, повідомляє ЛІГА.

За даними видання, офіційні особи США й України "часом різко розходилися в думках" щодо стратегії, тактики та термінів контрнаступу. Пентагон хотів, щоб наступ почався в середині квітня, щоб завадити Росії продовжувати зміцнювати свої позиції, а українці вагалися, стверджуючи, що не готові без додаткового озброєння.

Як сказано в публікації, військові чиновники США були впевнені, що механізована лобова атака на російські позиції була можливою з тими військами й озброєнням, які мала Україна. Моделювання контрнаступу призвело до висновку, що війська Києва в кращому разі зможуть досягти Азовського моря й відрізати російські війська на півдні за 60–90 днів.

За даними журналістів, Штати виступали за цілеспрямований наступ уздовж цього південного напрямку, але керівництво України вважало, що Сили оборони повинні атакувати у трьох окремих точках на 600-мильному (понад 965 км. – Ред.) фронті: на південь у бік Мелітополя й Бердянська на Азовському морі та на схід у бік Бахмута.

"Американці вже давно сумніваються у мудрості рішення Києва тримати сили навколо оточеного міста Бахмут на сході країни", – йдеться у матеріалі.

Українці ж "бачили це по-іншому", зазначили журналісти, оскільки "фортеця Бахмут" стала символом гордості за запеклий опір Сил оборони сильнішому ворогу.

Як стверджує видання, президент Володимир Зеленський за підтримки вищого командувача "твердо дотримувався думки" про необхідність зберегти велику присутність українських військ у районі Бахмута і завдати там удару по окупантах у рамках контрнаступу.

Американські чиновники "з розчаруванням зазначили", що з цією метою Залужний залишив під Бахмутом більше сил, ніж на півдні, зокрема й найдосвідченіші підрозділи країни.

За даними ЗМІ, українські офіційні особи стверджували, що їм необхідно вести запеклу боротьбу в районі Бахмута, тому що в іншому випадку РФ спробує повторно окупувати частину Харківської області та просунутися до Донецької області, що є ключовою метою російського диктатора путіна, який хоче захопити весь цей регіон.

"Ми сказали [американцям]: "Якби ви зайняли місця наших генералів, ви б побачили, що, якщо ми не зробимо Бахмут предметом розбрату, це зроблять [росіяни]… Ми не можемо цього допустити", – сказав журналістам один із високопоставлених українців чиновників.

а словами високопоставленого британського чиновника, Залужний припускав, що величезна протяжність фронту стане проблемою для росії – він хотів розтягнути набагато більші окупаційні сили росії, незнайомі з місцевістю, які вже стикаються з проблемами морального духу і логістики, щоб послабити їхню бойову міць.

За даними WP, західні офіційні особи "побачили проблеми у такому підході", який також зменшив би вогневу міць українських сил у будь-якій окремій точці нападу. Західна військова доктрина вимагала зосередженого наступу на одну ціль, "проте американці поступилися".

"Вони знають місцевість. Вони знають росіян. Це не наша війна. І нам довелося ніби змиритися з цим", – сказав журналістам неназваний американський високопосадовець.

Нагадаємо, що за інформацією ЗМІ Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний скаржився голові Пентагону Ллойду Остіну під час його візиту до Києва, що йому заважає Офіс президента. 

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті