"Сплять на землі, у багатьох немає грошей і їжі". Українські біженці намагаються залишити росію (ФОТО)

У Ленінградській та Псковській областях на кордонах росії з Євросоюзом утворилися гігантські черги. Вони здебільшого складаються з українських біженців, - повідомляє "Настоящее время".

Зазначається, що люди почали накопичуватися на прикордонних переходах із середини вересня, але в останній тиждень ситуація набула загрозливого характеру. За словами волонтерів, особливо складна ситуація склалася на прикордонних переходах Івангород, Шумилкіно та Куничина гора, Бурачки, Убилинка, Лудонка.

"На обох КПП черги по 3-7 діб, сотні людей. Сплять на землі, у багатьох немає грошей, закінчилася їжа. На Куничіній горі понад 200 (сьогодні ще один автобус приїхав). Запитала людей прямо перед шлагбаумом (перші в черзі) – стояли шість із лишком діб (мама з двома дітьми). На Шумилкіно, мені здається, вже більше тисячі (точно ніхто не знає)", – описують волонтери-очевидці обстановку на Шумилкіно та Куничіній горі.

На пункті Івангород – Нарва українські біженці, за їхніми словами, чекають на проходження кордону більше доби без їжі, води та мінімальних зручностей, на холоді. Зусиль волонтерів, які везуть людям їжу, ковдри, пінки, що вивозять із черг старих та дітей, явно недостатньо. Вони сподіваються, що розголос зверне увагу тих, хто за обов'язком служби зобов'язаний вирішувати подібні питання.

Збір на допомогу біженцям оголосив голова псковського "Яблука" Лев Шлосберг.

"Друзі, в останні дні на прикордонних пропускних пунктах у Печорському, Питаловському та Себізькому районах Псковської області утворилися великі черги переважно з громадян України, які їдуть з Росії. Люди змушені чекати кілька днів, багато хто перебуває весь цей час просто неба, гостро потребують гарячої їжи, води, теплого одягу. На прикордонних переходах працюють волонтери, але їх зусиль недостатньо, щоб допомогти всім", - повідомив у Фейсбук Шлосберг.

Статті

Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Всі статті