Сподівалась "відсидітись" вдома: у Херсоні затримали колаборантку, попереду до 15 років ув’язнення

СБУ затримала у Херсоні колаборантку, яка брала участь у примусовій "паспортизації" РФ під час окупації міста, повідомили в Телеграм-каналі відомства 6 вересня.

"Фігуранткою є мешканка обласного центру, яка раніше працювала у регіональному підрозділі Державної міграційної служби. Після захоплення міста жінка підтримала російських загарбників і за це отримала "призначення" до місцевої окупаційної адміністрації РФ", – сказано в повідомленні.

Зазначається, що жінка стала "фахівцем відділу паспортно-візової служби" у складі окупаційного "МВС Херсонської області". На цій "посаді" колаборантка забезпечувала виконання вказівок кремля щодо примусового одержання місцевими жителями російських паспортів. Для цього видавала громадянам так звані "адресні довідки", які були підставою для оформлення громадянства РФ.

Також зловмисниця переписувала за російським "зразком" паспортну документацію мешканців регіону.

Після звільнення Херсона фігурантка сподівалась "відсидітись" у власному помешканні і таким чином уникнути правосуддя.

Однак їй це не вдалося. Наразі слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території). Зловмисниця перебуває під вартою. Їй загрожує до 15 років тюрми.

Раніше повідомлялось, що СБУ затримала ворожого агента, коли він ставив "маячок" на опору мосту на Хмельниччині.

Статті

Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Всі статті