Радник Байдена вів конфіденційні переговори з помічником путіна та секретарем Ради безпеки РФ - The Wall Street Journal

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван вів конфіденційні переговори з помічником російського президента із зовнішньої політики Юрієм Ушаковим та секретарем Ради безпеки РФ Миколою Патрушевим. Про це заявили джерела газети The Wall Street Journal, - повідомляє "Радіо Свобода".

За інформацією газети, метою переговорів із російськими офіційними особами було прагнення знизити ризик ескалації конфлікту та тримати канали комунікації відкритими, але не обговорювати умови закінчення війни в Україні.

Нагадує, що минулого тижня Салліван приїжджав до Києва та зустрічався з Президентом України Володимиром Зеленським.

Окрім цього, за словами співрозмовників видання, Вашингтон застерігав москву від використання ядерної зброї – чи іншої зброї масового знищення.

Прес-секретар Ради національної безпеки США Едріен Вотсон не підтвердила і не спростувала інформацію газети.

Джерела газети також підтверджують інформацію The Washington Post, що США просили президента України Володимира Зеленського публічно висловити готовність до пошуків миру.

США не підштовхують Україну до переговорів, розповіли співрозмовники видання у Білому домі. Мета полягає в тому, щоб забезпечити Україні підтримку в країнах, громадяни яких можуть побоюватися перспективи війни на довгі роки, зазначає газета. У тому числі - в Африці та Латинській Америці, які найгостріше зіткнулися з енергетичною та продовольчою кризою після початку війни, - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, під час візиту до Києва 4 листопада Салліван заявив, що за будь-якого результату виборів до конгресу США, які відбудуться 8 листопада, збережеться двопартійна підтримка України, що дозволить підтримувати Україну в опорі агресії РФ.

Статті

Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Всі статті