Словаччина заявила про готовність передати Україні винищувачі МІГ-29

Словаччині настав час ухвалити рішення про постачання Україні винищувачів МіГ-29. Про це заявив у четвер міністр оборони країни Ярослав Надь, - повідомляє Бі-бі-сі.

"Люди в Україні вмирають, ми можемо допомогти цій країні, зараз не час для наших внутрішніх політичних хитросплетінь", - сказав він.

Надь розповів, що напередодні зустрічався у Варшаві з польським міністром оборони, і Польща теж готова надіслати Києву МіГі, якщо це зробить хтось із західних партнерів.

У лютому прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хегер заявив, що Братислава готова розглянути питання передачі винищувачів, але після того, як Київ сам про це попросить.

Словаччина має 11 літаків МіГ-29, деякі з них експлуатувалися до літа 2022 року.

У повідомленні нагадується, що питання про постачання Україні військової авіації постало наприкінці минулого року, після того, як було досягнуто угоди про передачу важких танків. За відправку винищувачів виступають Британія, Франція, Польща та країни Балтії. Німеччина та США до цього не готові. Вашингтон, зокрема, пояснює, що обслуговування американських винищувачів F-16 та навчання українських льотчиків їхня експлуатація коштуватимуть дуже дорого, а перелому у війні вони не принесуть. США вважають за доцільніше витратити ці гроші на інші цілі, корисні для України.

Статті

Країна
24.03.2023
13:58

Переключення Кропачова: з вугілля на логістику

Віталій Кропачов, який вважався за Порошенка «смотрящим над вуглепромом», з традиційної для нього вугільної сфери переключається на логістику. Купівлю Білгород-Дністровського морського торговельного порту слід вважати досить ризикованою інвестицією...
Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Всі статті