Словаччина заявила про готовність передати Україні винищувачі МІГ-29

Словаччині настав час ухвалити рішення про постачання Україні винищувачів МіГ-29. Про це заявив у четвер міністр оборони країни Ярослав Надь, - повідомляє Бі-бі-сі.

"Люди в Україні вмирають, ми можемо допомогти цій країні, зараз не час для наших внутрішніх політичних хитросплетінь", - сказав він.

Надь розповів, що напередодні зустрічався у Варшаві з польським міністром оборони, і Польща теж готова надіслати Києву МіГі, якщо це зробить хтось із західних партнерів.

У лютому прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хегер заявив, що Братислава готова розглянути питання передачі винищувачів, але після того, як Київ сам про це попросить.

Словаччина має 11 літаків МіГ-29, деякі з них експлуатувалися до літа 2022 року.

У повідомленні нагадується, що питання про постачання Україні військової авіації постало наприкінці минулого року, після того, як було досягнуто угоди про передачу важких танків. За відправку винищувачів виступають Британія, Франція, Польща та країни Балтії. Німеччина та США до цього не готові. Вашингтон, зокрема, пояснює, що обслуговування американських винищувачів F-16 та навчання українських льотчиків їхня експлуатація коштуватимуть дуже дорого, а перелому у війні вони не принесуть. США вважають за доцільніше витратити ці гроші на інші цілі, корисні для України.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті