Словаччина заявила про готовність передати Україні винищувачі МІГ-29

Словаччині настав час ухвалити рішення про постачання Україні винищувачів МіГ-29. Про це заявив у четвер міністр оборони країни Ярослав Надь, - повідомляє Бі-бі-сі.

"Люди в Україні вмирають, ми можемо допомогти цій країні, зараз не час для наших внутрішніх політичних хитросплетінь", - сказав він.

Надь розповів, що напередодні зустрічався у Варшаві з польським міністром оборони, і Польща теж готова надіслати Києву МіГі, якщо це зробить хтось із західних партнерів.

У лютому прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хегер заявив, що Братислава готова розглянути питання передачі винищувачів, але після того, як Київ сам про це попросить.

Словаччина має 11 літаків МіГ-29, деякі з них експлуатувалися до літа 2022 року.

У повідомленні нагадується, що питання про постачання Україні військової авіації постало наприкінці минулого року, після того, як було досягнуто угоди про передачу важких танків. За відправку винищувачів виступають Британія, Франція, Польща та країни Балтії. Німеччина та США до цього не готові. Вашингтон, зокрема, пояснює, що обслуговування американських винищувачів F-16 та навчання українських льотчиків їхня експлуатація коштуватимуть дуже дорого, а перелому у війні вони не принесуть. США вважають за доцільніше витратити ці гроші на інші цілі, корисні для України.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті