Скандальна ситуація: МЗС України та Польщі взаємно викликали послів на килим

1 серпня до МЗС України було запрошено посла Республіки Польща в Україні Бартоша Ціхоцького через висловлювання міністра Канцелярії Президента Республіки Польща, керівника Офісу міжнародної політики Марціна Пшидача. Про це повідомляє МЗС України.

"Під час зустрічі було наголошено, що заяви про нібито невдячність українців за допомогу Польщі не відповідають дійсності та є неприйнятними. Переконані, що українсько-польська дружба є набагато глибшою за політичну доцільність. Політика не має ставити під сумнів взаєморозуміння та міцність відносин наших народів. Жодні заяви не завадять нам спільно вибороти мир та розбудувати спільне європейське майбутнє", - заявляє МЗС України.

На цей факт вже відреагував прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький. Він заявив, що виклик до українського МЗС польського посла - представника країни, яка єдина перебувала в Києві в день вторгнення РФ в Україну - "не повинен був відбутися". Про це повідомляє "Польське радіо".

Моравєцький зазначив, що «у міжнародній політиці, в умовах війни, яка триває, зважаючи на величезну підтримку, яку Польща надала Україні, таких помилок не повинно бути».

«Ми завжди будемо захищати добре ім'я Польщі, її безпеку, і інтерес будь-якої іншої країни ніколи не буде вище інтересів Республіки Польща», - написав очільник польського уряду.

Також увечері 1 серпня МЗС Польщі повідомило, що у зв'язку із заявами представників української влади, до МЗС викликали посла України в Польщі Василя Зварича.

"Польсьске радіо" нагадує, що голова Бюро міжнародної політики при президентові Польщі Марцін Пшидач, коментуючи польським ЗМІ вимогу п’яти країн ЄС продовжити обмеження на імпорт українського зерна, заявив, що Києву «варто було б почати цінувати ту роль, яку Польща відігравала для України в останні місяці та роки».

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті