Сіярто заявив про скандал через пораду ЄК отримувати нафту через Хорватію. У контексті згадав українців

Голова МЗС Угорщини Пітер Сіярто заявив, що Хорватія не є надійним транзитером нафти, і що порада Єврокомісії користуватись відповідним трубопроводом - це "скандал". Про це Сіярто написав у facebook 2 серпня.

"Скандал! Лист віце-президента ще раз доводить, що українці можуть дозволити собі робити з країнами-членами ЄС все, що завгодно, особливо якщо вони виступають за мир і не постачають зброю", - написав угорський міністр.

За словами Сіярто, окрім того, що ці два листи Домбровскіса (йому та його словацькому колезі. - "ОстроВ") підтверджують, що це скоординовані дії Брюсселя, існує ще одна велика проблема з "хорватським варіантом". 

"Хорватія просто не є надійним транзитером. Вона ненадійна, тому що з початку війни підвищила транзитну ціну на нафту в п'ять разів порівняно з середньоринковою. Вона ненадійна, тому що унеможливила для MOL довгострокові контракти на транспортування нафти. ...Він (трубопровід. - "ОстроВ") є ненадійним, оскільки інвестиції, необхідні для збільшення пропускної здатності трубопроводу, не були здійснені, а показники максимальної пропускної здатності ніколи не були доведені. Таким чином, припинення поставок нафти зі сходу залишить Угорщину і Словаччину на милість ненадійної транзитної країни", - написав Сіярто. 

Він також зазначив, що порада Домбровскіса є наслідком проханням влади Хорватії.

"Щодо хорватів: очевидним збігом є те, що позавчора хорватський прем'єр-міністр написав листа Президенту Єврокомісії з проханням прокласти нафтопровід через Хорватію", - зазначив з цього приводу Сіярто. 

Раніше повідомлялось, що у Єврокомісії офіційно порадили Словаччині й Угорщині відмовитись від нафти РФ й використовувати трубопровід, який проходить через Хорватію.

Статті

Країна
13.09.2024
16:15

Зростання цін та гривня: спокій зі знаком питання

Зберігши свою облікову ставку на рівні 13%, Національний банк України сигналізував: до кінця року різкого зростання цін у країні не очікується. А отже, і обвалу гривні.
Країна
12.09.2024
16:21

Україна нарощує виробництво дронів: проблеми та виклики

73% опитаних виробників сектору ОПК не бачать жодних кроків від держави щодо покращення умов ведення оборонного бізнесу в Україні.
Світ
11.09.2024
19:13

Про далекобійні ракети, сучасні винищувачі, дипломатію і трибунал над Путіним і Лавровим. Огляд західних медіа

Західні союзники спочатку опираються закликам надати більш сучасне обладнання, тільки щоб погодитися на багато місяців пізніше. Такий перервний потік давав українським військовим менше часу на інтеграцію складного і потужного озброєння, залишивши...
Всі статті