У Єврокомісії офіційно порадили Словаччині й Угорщині відмовитись від нафти РФ й використовувати трубопровід, який проходить через Хорватію

У відповідь на паніку Угорщини й Словаччини через нафту "Лукойл" віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс у офіційному листі порадив країнам "активно проводити диверсифікацію, відмовившись від російського викопного палива". Про це пише Financial Times 2 серпня.

"Поточний аналіз комісії вказує на достатню пропускну спроможність для Угорщини та Словаччини альтернативними трубопроводами, такими як трубопровід JANAF Adriatic (трубопровід, яким нафта надходить з Хорватії. - "ОстроВ")", - зазначив Домбровскіс. 

Він підкреслив, що Угорщині та Словаччині "слід активно проводити диверсифікацію, відмовившись від російського викопного палива".

За словами Домбровскіса, зараз в обох країн достатня кількість поставок нафти, термінові консультації з Єврокомісією за участі України, яких вимагали Будапешт та Братислава, не знадобилися.

Віцепрезидент Єврокомісії також зауважив, що угорська енергетична компанія MOL визнала, що "Лукойл" не є власником нафти, яка надходить через Україну нафтопроводом "Дружба". Це означає, що санкції Києва не торкнулися постачань в Угорщину.

Раніше у Орбана заявили, що Угорщині не вистачатиме пального через обмеження Україною транзиту російської нафти й натякнули, що вже знайшли "юридичну лазівку".

Статті

Країна
13.09.2024
16:15

Зростання цін та гривня: спокій зі знаком питання

Зберігши свою облікову ставку на рівні 13%, Національний банк України сигналізував: до кінця року різкого зростання цін у країні не очікується. А отже, і обвалу гривні.
Країна
12.09.2024
16:21

Україна нарощує виробництво дронів: проблеми та виклики

73% опитаних виробників сектору ОПК не бачать жодних кроків від держави щодо покращення умов ведення оборонного бізнесу в Україні.
Світ
11.09.2024
19:13

Про далекобійні ракети, сучасні винищувачі, дипломатію і трибунал над Путіним і Лавровим. Огляд західних медіа

Західні союзники спочатку опираються закликам надати більш сучасне обладнання, тільки щоб погодитися на багато місяців пізніше. Такий перервний потік давав українським військовим менше часу на інтеграцію складного і потужного озброєння, залишивши...
Всі статті