Сікорський заявив, що Польща у рамках Чешської ініціативи таки виділить кошти на снаряди для України

Уряд Польщі обіцяє виділити 100 млн євро на чеську ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для Сил оборони України. Про це заявив голова польського МЗС Радослав Сікорський під час пресконференції у Києві 13 вересня, - пише "Слово і діло".

За його словами, половину коштів буде надано вже цього року. Решту 50 млн євро Варшава виділить 2025-го.

Сікорський також визнав, що Польща затримала платіж до фонду закупівлі боєприпасів для ЗСУ, оскільки відповідального за координацію цього процесу чиновника було затримано за міжнародним ордером про арешт.

«Але ми вирішимо цю проблему, і переказ коштів відбудеться ще цього року», – запевнив міністр.

Нагадаємо, напередодні ЗМІ повідомили, що Польща є єдиною країною, яка пообіцяла виділити фінансування на Чеську ініціативу із закупівлі снарядів для України, але досі цього не зробила.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
26.04.2026
14:26

Мешканцям «ДНР» і «ЛНР» на папері намалювали генеральні плани відродження, але грошей поки що немає… Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головними ньюсмейкерами для ЗМІ окупованого Донбасу стали фахівці Єдиного інституту просторового планування (ЄІПП). Вони з гастролями приїхали до Луганська та Донецька з Москви і пообіцяли місцевим царям золоті гори. Практично вся...
Світ
24.04.2026
20:20

«...Це може підвищити його готовність до припинення війни». Огляд західних ЗМІ про Україну

Німеччина та Франція закликали надати Україні «символічні» переваги на етапі, який не включатиме ні сільськогосподарські субсидії ЄС, ні право голосу.
Країна
23.04.2026
09:00

«Мінськ» за лаштунками. Сповідь недипломата. Частина 3

Саме це, друге, засідання ТКГ і стало початковою точкою тих двозначностей та невизначеностей, які до останнього моменту її роботи у лютому 2022 року були основною причиною неефективності переговорів.
Всі статті