Сійярто підписав агреман. "Професор з окопів" буде новим послом України в Угорщині

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто затвердив рішення про вірчу грамоту посла України в Будапешті – професора Ужгородського національного університету, військовослужбовця ЗСУ Федора Шандора. Про це інформує телеканал ATV, - пише "Європейська правда".

Відповідно до процедури, підписане рішення президентки Угорщини Каталін Новак про згоду на призначення нового посла України було направлено до МЗС для контрасигнації міністром.

Рішення президентки стане офіційним, коли посол Шандор прибуде до Будапешта та вручить вірчі грамоти Новак.

8 серпня президентка Угорщини надала згоду на призначення нового посла України.

Прохання про агреман для Федора Шандора до Будапешта Київ надіслав ще кілька місяців тому, але угорська сторона схвалила його лише зараз. 

За даними ЗМІ, причиною нібито було небажання президента України Володимира Зеленського спілкуватись із угорською президенткою. Чим саме пояснюється рішення надати агреман зараз, не уточнюється.

Нагадаємо, ім'я Федора Шандора стало відомим завдяки тому, що він пішов добровольцем в українську армію після нападу росії на Україну в лютому минулого року і  читав студентам лекції просто з окопів у перервах між боями.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті