Штраф або два роки ув'язнення: парламент Данії криміналізував спалення Корану

Спалення Корану криміналізували в Данії рішенням парламенту від 7 грудня. Про це повідомляє Reuters.

"Парламент Данії ухвалив у четвер законопроект, який забороняє спалювати копії Корану в громадських місцях, після того, як протести в мусульманських країнах проти осквернення священної книги ісламу викликали занепокоєння Данії з приводу безпеки", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що заборону підтримали 94 депутати. Проти проголосували 77 парламентарів. Оновлений закон набуде чинності 14 грудня.

Порушення нового закону буде каратися штрафами або до двох років ув'язнення, заявив уряд.

"Данія намагалася знайти баланс між конституційно захищеною свободою слова, включно з правом критикувати релігію, і національною безпекою на тлі побоювань, що спалення Корану спровокує напади ісламістів. Внутрішні критики у Швеції та Данії стверджують, що будь-які обмеження на критику релігії, в тому числі спалення Корану, підривають ліберальні свободи, які так важко виборювалися в регіоні", - пише Reuters.

Як зазначається в повідомленні, центристський коаліційний уряд Данії стверджує, що нові правила матимуть лише незначний вплив на свободу слова і що критика релігії в інші способи залишається законною.

"Швеція також розглядає шляхи законодавчого обмеження осквернення Корану, але застосовує інший підхід, ніж Данія. Вона розглядає питання про те, чи повинна поліція враховувати фактор національної безпеки при прийнятті рішень щодо заявок на проведення публічних акцій протесту", - йдеться також у повідомленні.

Раніше у зв'язку з випадками спалення Корану Ердоган заявив, що Швеція "має захистити вулиці Стокгольма", а потім думати про НАТО.

Статті

Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Всі статті