Шольц заявив про необхідність розширення ЄС та пообіцяв Україні, Молдові та Грузії підтримку

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив про необхідність розширення Євросоюзу та пообіцяв Україні, Молдові та Грузії підтримку на шляху до вступу в ЄС. Про це повідомляє Deutschlandfunk 15 жовтня.

Відповідну заяву Шольц зробив під час виступу на з'їзді Соціал-демократичної партії Німеччини. За його словами, ЄС функціонуватиме більш ефективно, якщо до нього входитиме до 36 держав-членів, зокрема Україна, Молдова, Грузія та країни західних Балкан.

Зокрема, Шольц пообіцяв Україні та Молдові відновити підтримку на шляху до Європейського Союзу.

"Обидві держави належать до вільної Європи, як і Грузія та країни Західних Балкан", - сказав Шольц.

Він наголосив, що деяким з цих країн перспектива членства в ЄС була обіцяна багато років тому. Канцлер Німеччини виступив із вимогою, аби ці слова тепер супроводжувалися діями.

Також Шольц закликав відмовитися від принципу одностайності, наприклад, щодо рішень стосовно зовнішньої та податкової політики та виступав за більшу – в тому числі військову – незалежність ЄС.

Як повідомлялося раніше, Україна отримала німецькі системи ППО Iris-T.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті