Шмигаль заявив, що лише 27% великих ТЕС досі працюють, решта пошкоджені

Наразі в Україні залишаються робочими лише 27% від усіх великих теплових електростанції. Решта зруйновані або пошкоджені внаслідок російських обстрілів. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі телемаратону.

За підрахунками уряду, внаслідок атак росії українська енергосистема втратила 9,2 ГВт потужності — це половина від усієї спроможності України.

«Ситуація в енергетиці дуже складна. Це очевидно. росія зруйнувала 50% нашої спроможності генерації електроенергії. Фактично станом на сьогодні через ракетні і дронові атаки ми втратили 9,2 ГВт електроенергії. Це половина нашої потужності, з якою ми проходили, наприклад, минулу зиму», — сказав прем’єр-міністр.

За даними Шмигаля, лише 27% великих ТЕС залишаються в робочому стані, а 73% — не працюють через сильні пошкодження та руйнування.

Окупанти вже зруйнували 42 енергетичні блоки і пошкодили 20 гідроенергетичних блоків, які через атаки залишаються неробочими.

Глава уряду підкреслив, що Україна працює над тим, щоби до зими запустити якомога більше генерації, а також захистити ті потужності, які збереглися, і ті, які енергетики зараз відновлюють.

Україна працює й над збільшенням імпорту електроенергії з Євросоюзу: зараз ЄС політично дозволяє імпортувати 1,7 ГВт, хоча технічно Україна здатна приймати до 2,2 ГВт. Тому ведуться перемовини про збільшення імпорту.

Окрім того, міжнародні партнери України створили спеціальний фонд підтримки енергетики України, у якому вже зібрали 500 мільйонів євро, відзначив Шмигаль.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що своїми атаками на енергетичну інфраструктуру росія хоче досягти повного блекауту в Україні, та підкреслив, що наразі ситуація в енергосистемі гірша, ніж у 2022 році. 

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті