Щоб втекти з війни, 42-річний російський "чмобик" пройшов 130 км від Волновахи до ростовського кордону

Мобілізований із Приморського краю РФ на ім'я Валерій С. втік із окупованої російськими військами частини Донецької області України до Ростовської області, пройшовши пішки понад 130 кілометрів. Його затримали російські поліцейські вдень 2 лютого, повідомляє "Радіо Свобода".

Військовослужбовця затримали у прикордонному селі Греково-Тимофіївка. Російські місцеві поліцейські помітили, що він був одягнений у брудний одяг, кульгав і змінював траєкторію руху, побачивши поліцейську машину. Його зупинили для перевірки документів. Мобілізований не зміг пояснити, що робить у цьому селі.

Його відвезли до відділу, де з'ясувалося, що він проходив службу у зоні бойових дій неподалік Волновахи. 42-річний військовий був у десантно-штурмовій роті на посаді навідника-оператора БТР. Він втік із частини 1 лютого і, судячи з відстані та часу до Греково-Тимофіївки, йшов добу практично без зупинок. Затриманого передали співробітникам військової поліції, щодо нього триває перевірка.

У повідомленні нагадується, що російських мобілізованих, які відмовляються воювати, часто садять у спеціальні підвали або "ями для відмовників" на окупованих територіях, де тримають у тортурах. Там солдатів б'ють і намагаються силою повернути на фронт.

Статті

Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Всі статті