Ще п'ятеро колаборантів-"єдиноросів" з Луганщини отримали підозру від СБУ

СБУ повідомила про підозру ще п'ятом "єдіноросам" з Луганської області, які співпрацюють з агресором у незаконних органах влади. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у м. Сєвєродонецьк на своїй сторінці у facebook 17 квітня.

"Щойно фігурантами кримінальних проваджень стали ще п’ятеро мешканців Старобільщини та Щастинського району", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що серед них - колишній керівник Старобільського міжрайонного управління газового господарства АТ "Луганськгаз" Євгеній Кузьменко (на фото крайній праворуч) та ексзавідувач відділенням у Старобільській багатопрофільній лікарні, лікар-кардіолог Віталій Удовіка (на фото другий справа).

Перш ніж стати "депутатами Старобельского муниципального округа ЛНР" від путінської "Єдиної росії", обидва зрадники довели ворогу свою "благонадійність" та отримали від окупантів аналогічні "керівні посади". Так, на початку березня 2022 року Кузьменко передав російським загарбникам рухоме й нерухоме майно підприємства, що залишилось в окупованому Старобільську і є власністю АТ "Луганськгаз". Окупанти запропонували йому очолити "Старобільське міжрайонне управління газового господарства" так званого "Державного унітарного підприємства "Луганськгаз". Кузьменко прийняв пропозицію і нині керує незаконно створеним підприємством, яке підпорядковане окупаційній "владі".

Що стосується інших колаборантів - до "совета Станично-Луганского муниципального округа ЛНР" добровільно обрались очільник будинку культури, директорка школи та місцевий підприємець. Вони також встигли "зарекомендувати" себе співпрацею з загарбниками й отримати членство у "Єдиній росії". 

"Колаборантам загрожує до 10 років позбавлення волі та конфіскація майна", - йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що окупанти підтвердили ліквідацію колаборанта Валерія Чайки в Старобільську.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
12.02.2026
17:00

Вибори під час війни, переговори без результату та межа виснаження РФ – політолог Костянтин Матвієнко

Складно забезпечити голосування військовослужбовців, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб. Технічно це зробити дуже непросто. А якщо це складно технічно, то і політично такі вибори будуть проблемними.
Світ
11.02.2026
16:00

«Прийняття України до Євросоюзу означатиме кінець усьому». Російські ЗМІ про Україну

Реальність така, що мирний процес сьогодні знаходиться в глибокому глухому куті і виходу з нього в короткостроковій перспективі не проглядається»
Луганськ
10.02.2026
18:21

Ми - невдячні. Луганський щоденник

Стара людина з цим точно не впорається. Світ змінюється надто швидко — він не для старих. Не для слабких. І, як не дивно, у соцмережах не дякують за нові доріжки, зате нарікають на нові тарифи, на надто стрімкі зміни, на світ, який часто виявляється...
Всі статті